top of page
20220929_065020.jpg

"מתוך ההבנה וההכרה שהפציעה הפוסט-טראומטית, וההתמודדות הממושכת איתה מביאות לפגיעה דרמטית ביכולות מימוש השאיפות האישיות, משימתנו היא להעניק ללוחמים וללוחמות סביבה בטוחה, טבעית, ויצרנית שתאפשר להם לסלול לעצמם נתיבים חדשים של מסוגלות ומימוש"
 

תומר וינברג, מייסד העמותה

הסיפור מאחורי הקמת העמותה

את העמותה ייסד תומר וינברג, בהשראת תהליך שיקומו האישי

​את עמותת TERRA UMA הקמתי באפריל 2022 אחרי שנים ארוכות של התמודדות עם פוסט טראומה שהתפתחה אצלי בעקבות פציעה קשה בתחילת מלחמת לבנון השנייה. שנים ארוכות ניסיתי ללא הצלחה לחזור לתפקוד שהייתי בו טרום הפציעה, עד שלבסוף השלמתי עם התקיעות וחוסר המסוגלות שלי לשנות את המצב.

 

לפני מספר שנים, איבדתי את אבי יצחק ז"ל בתאונת אופנוע. החיבור העמוק אליו, שהלך והתהדק מאז הפציעה, נקרע בפתאומיות.
מה שהיה אמור להיות ה"נוק-אאוט" של חיי, הסתבר להיות התקומה שלהם.

לאבא שלי היה יקב ביתי מאולתר בו ייצר יין כתחביב. במהלך השבעה בהיתי בחבית היין שעמדה במרכז הבית והבטחתי לאבא שאמשיך את התחביב שלו. לא ידעתי אז, שקיבלתי את אחת ההחלטות החשובות בחיי. לא יכולתי להבין שקיבלתי מאבא את כרטיס הכניסה חזרה לחיים.

את צעדיי הראשונים בעולם היין עשיתי אצל אסף מרגלית ביקב מרגלית ואצל משפחת היין החיפאית וורטמן. היציאה מהבית אל העבודה בכרמים וביקב עוררה בי משהו שהיה כבוי שנים. הרגשתי שאני והיין שבחבית עוברים תהליכים דומים. התסיסה, המשקעים, הנשימה. הכול דיבר ישירות אל הנפש שלי. בכרם נרגעה הנפש ונרגע הגוף.

 

בהמשך התחלתי לימודים מקצועיים בתחום ולאחר זמן לא רב הקמתי יקב קטן במחסן שמתחת לבית. פתאום היה משהו לקום בשבילו בבוקר. לראשונה מזה עשור הייתה לי תשובה לשאלה "מה אתה עושה בחיים?". תחושת המסוגלות והערך החלו להתחזק, החיבור לעבודה החקלאית ולתוצר היין המרגש העירו בי מחדש את התשוקה לחיים.

אחרי שנה בעולם היין הבנתי שקרה לי משהו גדול, משהו שאף טיפול תרופתי או אחר לא הצליחו לעשות עד אותה תקופה. הביטחון העצמי עלה, הטריגרים פחתו, המוטיבציה ומסוגלות התעוררו מחדש.

 

כשסיכמתי את השנה שעברתי, ראיתי איך כל החלקים מתיישבים במקומם. הכול התחבר והפך ברור מאוד. החיבור המרגיע לאדמה, הפעילות המדיטטיבית בכרם, החושים שהתחדדו ופעלו באופן רציף ונעים ביקב, החיבור העמוק לתהליכי הנפש והמשקעים שאנו צוברים בה – לבין חבית היין והמשקעים שנוצרים בה, וכמובן התוצר הסופי והמרגש.

 

בשלב זה החלה לבעור בי השאלה "האם זה יכול לעזור לעוד חבר'ה כמוני".

כך נולד החזון, כך הבשילה ההחלטה להקים את העמותה.

לחיים :)
תומר

הדרך שלנו
מסע יצרני-חקלאי-רגשי, רב חושי, מעורר ומעצים

עמותת TERRA UMA מסייעת ללוחמים וללוחמות שמתמודדים עם פוסט טראומה לחזור למסלול החיים באמצעות מסע יצרני-חקלאי-רגשי בעולם היין, המפתח ומעצים מיומנויות שנשחקו בעקבות פציעתם הנפשית.

 

מסע היין 'מרימים לחיים' הוא תהליך יצרני-חקלאי-רגשי המתקיים ברובו בסביבת היקב והכרמים. במשך שנה, בין הכרם ליקב, הגפן והחבית האישית, נחשפות ומתעצמות יכולות שנשחקו בעקבות הפציעה השקופה ומתחזק החוסן האישי, בדרך לשילוב מחודש בחברה.


החבית האישית עומדת במרכזו של המסע ומייצגת את נפשנו, את התסיסה הפנימית, את המשקעים שנותרו בנו בעקבות חוויות הלחימה שעברנו. סדרת הבקבוקים האישית שכל אחד ואחת ממשתתפי המסע מייצרים, מסמלים את החיים החדשים, את היכולות המחודשות והחלומות שאנחנו מבקשים להגשים לעצמנו.


אנחנו מאמינים שלקיחת אחריות ויוזמה על החיים שאחרי הפציעה דרך עבודת כפיים יצרנית, יצירתית ואטרקטיבית עם חיבור ישיר לאדמה, יכולה לעשות שינויים חיוביים ודרמטיים להשלכות הפציעה הפיזית והנפשית. 

הצטרפו לפעילות

מוזמנים לקחת חלק בפעילות שלנו!

bottom of page